ΚΑΝΤΙΘ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 1-4: Ξέσπασαν μετά την ήττα στο Champions League οι Μαδριλένοι

Με το εντυπωσιακό 4-1 η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε από την έδρα της Κάντιθ!

Λίγα 24ωρα μετά την ήττα από την Μίλαν για τους ομίλους του Champions League, η Ατλέτικο Μαδρίτης ξέσπασε πάνω στην Κάντιθ, περνώντας από την έδρα της με το εμφατικό 4-1!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Νίκες για Εσπανιόλ και Ρεάλ Μπέτις

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που δεν είχε κάτι το αξιοσημείωτο και τελείωσε χωρίς σκορ, οι Μαδριλένοι ήταν καταιγιστικοί. Προηγήθηκαν με το γκολ του Λεμάρ στο 56′, με τους Γκριζμάν και Κορέα να διαμορφώνουν το 0-3 στο 70′ και το 76′.

Μετά από το ξέφρενο 20λεπτο της Ατλέτικο, το γκολ της τιμής της Κάντιθ σημειώθηκε στο 86′, με αυτογκόλ του Όμπλαλ, με τον Κούνια να απαντά άμεσα στο επόμενο λεπτό για το τελικό 1-4!

Κάντιθ: Λεντέσμα, Κάρσελεν, Χαρογιάν, Κάλα, Εσπίνο, Σάντσες (78′ Τσαπέλα), Γιόενσον (83′ Φάλι), Φερνάντεθ (83′ Μπαστίδα), Περέα (68′ Νεγρέδο), Λοσάνο, Σομπρίνο (77′ Αρθαμέντια)

Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Γιορέντε, Σάβιτς, Χιμένες (34′ Φελίπε), Ερμόσο, Λεμάρ (73′ Κορέα), Κόκε, Ντε Πάουλ, Καράσκο, Σουάρες (73′ Κούνια), Γκριεζμάν