PREMIER LEAGUE: Έγινε της... ισοπαλίας

Με τρεις ισοπαλίες ξεκίνησε το πρόγραμμα της ημέρας στην Premier League!

Με τρεις ισοπαλίες ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος των παιχνιδιών της Τετάρτης, για την 14η αγωνιστική της Premier League. Η Λέστερ ισοφάρισε δύο φορές τη Σαουθάμπτον, η Μπράιτον βρήκε κάτι σαν… buzzer beater στο 89′, ενώ Γουλβς και Μπέρνλι δεν κατάφεραν να παρουσιάσουν κάτι για να φτάσουν στη νίκη!

Σαουθάμπτον – Λέστερ 2-2

Ο Μπέντναρεκ άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό για τους γηπεδούχους, μετά από ασταθή απόκρουση του Κάσπερ Σμάιχελ. Η απάντηση της Λέστερ ήρθε με τον Τζόνι Έβανς, αφού η μπάλα έμεινε στην περιοχή των «αγίων» μετά από σουτ του Ν’Ντίντι στο 22′, με τον κεντρικό αμυντικό των φιλοξενούμενων να παίρνει το ριμπάουντ.

Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα, με νέο κόρνερ και τον Τσε Άνταμς να γράφει το 2-1 στο 34′. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόου, στο 49′, ο Μάντισον το πήρε… προσωπικά, αφού μετά από προσπάθεια που ξεκίνησε από το κέντρο του γηπέδου και συνεργασία με τον Τόμας «εκτέλεσε» για το 2-2

Γουέστ Χαμ – Μπράιτον 1-1

Η άμυνα της Μπράιτον πιάστηκε κοιμόμενη, με τον Σούτσεκ να δίνει νωρίς – νωρίς το προβάδισμα για το 1-0. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για να πετύχουν δεύτερο γκολ, κάτι που έπραξαν με τον Μικαΐλ Αντόνιο, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε λόγω φάουλ νωρίτερα στη φάση. Η Μπράιτον δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάτι στην περιοχή των «σφυριών» για 89 λεπτά, όμως ο Μοπέ ήρθε να δώσει τη λύση με εντυπωσιακό ψαλιδάκι!

Γουλβς – Μπέρνλι 0-0

Στο «Μολινό» οι Γουλβς και Μπέρνλι δεν παρουσίασαν κάτι το αξιοσημείωτο και έμειναν στο απόλυτο μηδέν μετά από 90 λεπτά παιχνιδιού!