ΝΙΚΟΣ ΝΙΟΠΛΙΑΣ: «Κρατάμε το πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός είναι η καλύτερη ομάδα»

Παρά το γεγονός πως ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα στο γήπεδό του από τον Ολυμπιακό με 3-1, ο Νίκος Νιόπλιας τόνισε ότι του άρεσε η ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Και αυτό είναι που κρατάει, το πρώτο ημίχρονο του αγώνα και την εικόνα της ομάδας του, όπως τόνισε ο ίδιος σε δηλώσεις του στο συνδρομητικό κανάλι του ΟΤΕ:

«Να συγχαρούμε τον αντίπαλο για τη νίκη. Παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και φανταστείτε πως οι μόνες επικίνδυνες φάσεις που δεχτήκαμε ήταν στατικές. Στο δεύτερο ημίχρονο από τη στιγμή που ο Ολυμπιακός μπήκε μπροστά στο σκορ έχει την εμπειρία να διατηρήσει το προβάδισμα. Συνεχίζουμε εμείς, αν κρατήσουμε το πρώτο ημίχρονο μπορώ να πω ότι είμαστε καλά. Ο Ολυμπιακός αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη ομάδα και μπορούμε να τον συγχαρούμε για τη νίκη του.

Έχουμε προβλήματα αλλά έχουμε πολλούς και καλούς παίκτες. Έχουμε ένα καλό υλικό, σκεφτείτε ότι έχουμε 5-6 παιδιά οι οποίοι προέρχονται από σοβαρούς τραυματισμούς, όταν επανέλθουν και είναι έτοιμοι να παίξουν, τότε θα είμαστε ακόμη καλύτεροι».