SUPER LEAGUE 2 ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Πρώτη και εμφατική νίκη για τα Χανιά - Τρίποντο και για την Επισκοπή

Την πρώτη τους νίκη πέτυχαν τα Χανιά μετά από πέντε σερί ισοπαλίες και μάλιστα με εμφατικό τρόπο με 3-0 επί της Κηφισιάς, ενώ το πρώτο της τρίποντο πανηγύρισε και η Επισκοπή περνώντας από την έδρα της Ζακύνθου με 3-0.

Τα Χανιά πήραν την πρώτη τους νίκη στη φετινή Super League 2 και μάλιστα εμφατική με 3-0 επί της Κηφισιάς. Το σκορ για την κρητική ομάδα άνοιξε στο 3ό λεπτό ο Αντμίρ Μπαϊροβιτς. Η Κηφισιά που φάνηκε πως επηρεάστηκε και από την ήττα από την ΑΕΚ για το Κύπελλο δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 45′, με γκολ του νεαρού επιθετικού Γιάννη Βαρκά, ενώ στο 45+2′ ο Μπαϊροβιτς πέτυχε και δέυτερο τέρμα διαμορφώνοντας το 3-0 πριν από το ημίχρονο.

Την πρώτη της νίκη πέτυχε και η Επισκοπή περνώντας από την έδρα της Ζακύνθου με το εντυπωσιακό 3-0. Το προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους έδωσε ο Ντεμέτριους στο 19′, ενώ ο Ταρσίτσιο έκανε το 2-0 στο 66′. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντεμέτριους με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 77′.

Στο 1-1 έμεινε η Ρόδος με τον ΟΦ Ιεράπετρας και έχασε την ευκαιρία να περάσει πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα έστω και με παιχνίδι περισσότερο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Λεμονή στο 56′, ενώ 12 λεπτά αργότερα η Ρόδος απάντησε με τον Σταματελόπουλο με κεφαλιά ισοφαρίζοντας σε 1-1.