ΙΩΝΙΚΟΣ - ΠΑΟΚ: Η ανατροπή του Λένις από τον Πασχαλάκη (vid)

Η ομάδα της Νεάπολης πήρε το προβάδισμα με την εκτέλεση πέναλτι του Σύριου μέσου μετά την ανατροπή του Πασχαλάκη στον Λένις.

Ο Ιωνικός δεν αρκέστηκε απλώς στην ισοφάριση κόντρα στον ΠΑΟΚ με τον γκολ του πρώην «ασπρόμαυρου» Χοσέ Κάνιας στο 21′, αλλά κατόρθωσε δεκατρία λεπτά αργότερα να γυρίσει το παιχνίδι με το γκολ του Αοσμάν από την άσπρη βόυλα.

Η κάθετη πάσα έγινε προς τον Λένις που μπήκε μόνος του στην περιοχή, ο εξερχόμενος Πασχαλάκης δεν πρόλαβε τον Κολομβιανό που του τσίμπησε την μπάλα, με τον Έλληνα κίπερ να τον ανατρέπει στην συνέχεια με τα πόδια (καθώς επιχείρησε απρόσεκτο τάκλιν και με τη φόρα που είχε έπεσε στα πόδια του αντιπάλου του) και τον Τζήλο να καταλογίζει πέναλτι με την βοήθεια και του VAR.

Ο Αίας Άοσμαν ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε για το 2-1 του Ιωνικού στο 34ο λεπτό βάζοντας… φωτιά στις εξέδρες του δημοτικού γηπέδου της Νεάπολης.