ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-1: Ο Δούμτσιος υπέγραψε το «διπλό»

Το αήττητο της Καλλιθέας έσπασε ο Λεβαδειακός, με τον Δούμτσιο να βάζει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης και τους φιλοξενούμενους να πατάνε κορυφή.

Νίκη-πρωτιάς για Λεβαδειακό, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δούμτσιο, ο οποίος πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με κεφαλιά στο 68ο λεπτό.

Η ομάδα της Βοιωτίας με τη νίκη αυτή ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ενώ υποχρέωσε την Καλλιθέα στην πρώτη της φετινή ήττα.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος ήταν καλύτεροι και είχαν τις κλασσικές ευκαιρίες για να βρουν το γκολ, χωρίς όμως να τα καταφέρνουν.

Ακόμα και στο δεύτερο μέρος η Καλλιθέα έδειχνε πιο επικίνδυνη αλλά όσες φάσεις και εάν έβρισκε ο Στρέζος ήταν εκεί για να τους σταματήσει. Ότι δεν πέτυχαν οι γηπεδούχοι, το πέτυχε ο Λεβαδειακός με τον Δούμτσιο, στο 68ο λεπτό, κάνοντας το 0-1 με κεφαλιά.

Η συνέχεια άνηκε στους φιλοξενούμενους οι οποίοι βρήκαν φάσεις για το δεύτερο γκολ, παρ’ όλα αυτά δεν κατάφεραν να το βρουν, χωρίς όμως να το πληρώνουν, παίρνοντας έτσι μια σημαντική νίκη, η οποία τους έφερε και στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.