ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ - ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ 0-6: Καθάρισε από το ημίχρονο και κάνει όνειρα Champions League!

Η Φράιμπουργκ νίκησε 6-0 εκτός έδρας την Γκλάντμπαχ σκοράροντας όλα τα γκολ στο ημίχρονο!

Τα γκολ έπεσαν βροχή στο γήπεδο της Γκλάντμπαχ, η οποία υποδέχτηκε τη Φράιμπουργκ για την 14η αγωνιστική της Bundesliga.

Το απίστευτο της υπόθεσης; Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 6-0 (!) στο ημίχρονο. Άνοιξαν το σκορ… με το καλημέρα, ενώ πριν καν την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου, είχαν φτάσει στο 0-3

Τα τέρματα της Φράιμπουργκ πέτυχαν οι Εγκστάιν στο 2′, Σέιντ στο 5′, Λάινχαρτ στο 12′, Χόφλερ στο 19′, Χόλερ στο 25′ και Σχλότερμπεργκ στο 37′.

Η Φράιμπουργκ έγινε η πρώτη ομάδα στην ιστορία της Bundesliga που σκοράρει 5 γκολ στα πρώτα 25 λεπτά ως φιλοξενούμενη. Έγινε επίσης η δεύτερη σε αγώνα της κατηγορίας που προηγείται 6-0 στο φινάλε του ημιχρόνου!