ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ - ΛΑΤΣΙΟ 1-3: Οι «λατσιάλι» επέστρεψαν στις νίκες με οδηγό τον Ιμόμπιλε (highlights)

Η Λάτσιο καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο το ματς απέναντι στην Σαμπντόρια με 3-1, με τον Τσίρο Ιμόμπιλε να σκοράρει δύο τέρματα.

Επιστροφή στις νίκες για την Λάτσιο μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τσίρο Ιμόμπιλε που σκόραρε δύο τέρματα.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς μόλις στο 7′, μετά από ασίστ του Ζακάνι. Ο ίδιος παίκτης στο 17′ μοίρασε και δεύτερη ασίστ, αυτή την φορά για τον Τσίρο Ιμόμπιλε.

Είκοσι λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 37′, ο Ιταλός φορ έκανε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, αυτή τη φορά μετά από ασίστ του Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, με την Λάτσιο να κλείνει το ημίχρονο προηγούμενη με τρία διαφορετικά τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος η απόδοση των παικτών του Σάρι έπεσε, ενώ στο 67′ η Λάτσιο έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές μετά από αποβολή του Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, με δύο κίτρινες στο ίδιο λεπτό, για φάουλ και για διαμαρτυρία.

Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Σαμπντόρια ήταν να μειώσει σε 3-1 με γκολ του Γκαμπιαντίνι στο 89′.