ΚΟΥΑΔΡΑΔΟ ΣΕ ΣΙΡΙΓΚΟΥ ΓΙΑ ΓΚΟΛ ΜΕ ΚΟΡΝΕΡ: «Δεν το ήθελα!» (vid)

Το απολαυστικό backstage βίντεο από το διάδρομο των αποδυτηρίων στο «Allianz Stadium», με τη στιχομυθία τους στο ημίχρονο του αγώνα Γιουβέντους – Τζένοα.

O Χουάν Κουαδράδο σκόραρε από εκτέλεση κόρνερ στον αγώνα της Γιουβέντους με τη Τζένοα για την 16η αγωνιστική της Serie A, όπου η «Μεγάλη Κυρία», πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και επικράτησε με 2-0, στο Τορίνο. Μετά τον Χακάν Τσαλχάνογλου που το έκανε μία ημέρα πριν με την Ίντερ, ήταν η σειρά του Κολομβιανού δεξιού μπακ να πετύχει παρόμοιο γκολ.

Η κάμερα του DAZN έδειξε πλάνα από το τούνελ των αποδυτηρίων κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου, όταν ο Σαλβατόρε Σιρίγου και Xουάν Κουαδράδο είχαν μία μικρή συνομιλία.

«Δεν είχα σκοπό να το κάνω αυτό!» είπε ο Κολομβιανός αμυντικός των «μπιανκονέρι» στον τερματοφύλακα της Τζένοα. «Στόχευα το πρώτο δοκάρι και πήγε πολύ ψηλά!», έδειχνε με κινήσεις ο Κουαδράδο, με τον Σιρίγκου να τον… στολίζει με μερικά… γαλλικά, αλλά γελώντας παράλληλα, σε ένα απολαυστικό στιγμιότυπο.

«Ίσως να μου συνέβη όταν ήμουν νεότερος. Είδα κίνηση στο κοντινό δοκάρι και προσπάθησα να προβλέψω μια δυνατή μπάλα. Το πλήρωσα και αποκαλούσα τον εαυτό μου ηλίθιο, έπρεπε να περιμένω τη φάση. Όταν βρισκόμαστε σε αυτή την κατάσταση, λυπάμαι περισσότερο, τους κάναμε τα πράγματα πιο εύκολα», δήλωσε στη συνέχεια ο 34χρονος γκολκίπερ.