ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ - ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ: Ο Εμπαπέ σκοράρει δις και σπάει ένα ακόμη ρεκόρ (vids)

Ο Κιλιάν Εμπαπέ σκόραρε δύο τέρματα σε πέντε λεπτά στο ματς της Παρί με την Μπριζ και έγινε ο νεότερος παίκτης στην ιστορία του Champions League που φτάνει τα 30 γκολ στη διοργάνωση.

Δυναμικά μπήκε η Παρί Σεν Ζερμέν στο ματς με την Κλαμπ Μπριζ για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων, αφού κατάφερε να σκοράρει δύο τέρματα στα πρώτα επτά λεπτά της αναμέτρησης.

Συγκεκριμένα ο Κιλιάν Εμπαπέ άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ό λεπτό με κοντινό πλασέ μετά από ασταθή επέμβαση του Μινιολέ, ενώ στο 7′ ο Γάλλος μετά από εξαιρετική ασίστ του Άνχελ Ντι Μαρία εκτέλεσε τον Βέλγο κίπερ για το 2-0.

Μάλιστα με τα γκολ που πέτυχε ο Εμπαπέ, έσπασε ένα ακόμη ρεκόρ, καθώς έφτασε τα 30 τέρματα στο Champions League (πλέον έχει 31) και έγινε ο νεότερος ποδοσφαιριστής που το καταφέρνει στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση σε ηλικία 22 ετών και 352 ετών.