ΤΟΜΑΣ ΒΑΤΣΛΙΚ: Στάθηκε στο ύψος του στο Βέλγιο ο Τσέχος (vid)

Ο καλύτερος παίκτης του Ολυμπιακού στο ματς με την Αντβέρπ ήταν ο Τόμας Βατσλίκ.

Μπορεί να ηττήθηκαν οι «ερυθρόλευκοι» και με γκολ που δέχτηκαν μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά ο Τσέχος γκολκίπερ ήταν ο καλύτερος παίκτης των Πειραιωτών και κράτησε το σκορ μόνο στο 1-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές τελικές στο ματς, συνολικά 10 εκ των οποίων οι 9 ήταν στο τέρμα, με τον Βατσλίκ να δέχεται μόνο ένα γκολ σε μία βραδιά στην οποία η άμυνά του δεν ήταν σε καλή κατάσταση.

Ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο όποτε η Αντβέρπ είχε τις περισσότερες καλές της στιγμές, ο Τσέχος κράτησε το 1-0 δίνοντας στους συμπαίκτες του το δικαίωμα να είναι κοντά στο σκορ και να φύγει με κάτι καλό ο Ολυμπιακός από την Αμβέρσα.

Ναι μεν δεν το κατάφεραν αυτό οι Πειραιώτες, αλλά αυτό δε μειώνει την εμφάνιση που πραγματοποίησε ο Τσέχος!

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα, με τον Βατσλίκ να λέει «όχι» αρκετές φορές στους παίκτες των Βέλγων…