ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ: Μεντόσα και Αλμέιδα έδωσαν προβάδισμα νίκης στους Αγρινιώτες - Μείωσε ο Ντάλσιο (vid)

Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν με 2-0 με τα γκολ του Αργεντινού μέσου και του Έλληνα στράικερ, με την ομάδα της Νεάπολης να μειώνει και να μπαίνει ξανά στο ματς με τον πρώην «Αγρινιώτη» Ντάλσιο.

Ο Παναιτωλικός πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ που πέτυχαν οι Μεντόσα (45+1′ με πέναλτι) και Αλμέιδα (68′), με τον Ντάλσιο να «πληγώνει» την πρώην ομάδα του και να μειώνει το σκορ σε 2-1 στο 71ο λεπτό.

Το πρώτο γκολ των Αγρινιωτών προήλθε από ανόητο πέναλτι που έκανε ο Ρομαό στον Κορνέλιους και μετέτρεψε σε γκολ ο Μεντόσα στο 45+1′.

Το δεύτερο τέρμα της ομάδας του Γιάννη Αναστασίου πέτυχε ο Αλμέιδα στο 68ο λεπτό με υπέροχο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή του Χουτεσιώτη, μετά από πάσα του Βέργου.

Ο Ιωνικός κατόρθωσε να μειώσει σε 2-1 τρία λεπτά αργότερα με τον Ντάλσιο να παίρνει το ριμπάουντ από την απόκρουση του Μελίσσα στο φάουλ του Άοσμαν και να σκοράρει για το 2-1.