BUNDESLIGA: Νίκη δια χειρός... Μαυροπάνου για την Στουτγκάρδη (βαθμολογία)

Οι «Σουηβοί» επέστρεψαν στις νίκες και κατόρθωσαν να φύγουν από την επικίνδυνη ζώνη με τον Έλληνα σέντερ μπακ να βάζει κι αυτός το… λιθαράκι του ανοίγοντας το σκορ.

Η Στουτγκάρδη επικράτησε με 2-0 της Βόλφσμπουργκ εκτός έδρας κατακτώντας τους τρεις βαθμούς της νίκης και ξεφεύγοντας από την επικίνδυνη ζώνη. Ο Ντίνος Μαυροπάνος ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ, και μάλιστα ανήμερα των γενεθλίων του, μόλις στο 25ο λεπτό και ο Φόρστερ ήρθε να κλειδώσει τη νίκη των Σουηβών με το τέρμα που σημείωσε στο 63ο λεπτό. Μάλιστα, έχασαν και ευκαιρία για τρίτο τέρμα, αφού ο Μαρμούς αστόχησε από την άσπρη βούλα στο 80′.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΝΤΙΝΟΣ ΜΑΥΡΟΠΑΝΟΣ: Γιόρτασε τα γενέθλιά του με τρομερό γκολ! (vid)

Οι δύο ομάδες έχασαν από ένα παίκτη με τραυματισμό στο πρώτο μερός. Οι γηπεδούχοι έχασαν τον Βρανκς στο 21′ με τον Γκιλαβογκί να περνάει στην θέση του ενώ οι φιλοξενούμενοι είδαν τον Μάσιμο να αποχωρεί στο 26′ με τον Στέντζελ να περνάει στην θέση του.