ΛΕΒΑΝΤΕ: Αρνητικό ρεκόρ - Η πρώτη ομάδα της La Liga χωρίς νίκη 25 ματς σερί (pic)

Στην χειρότερή της ίσως περίοδο βρίσκεται η Λεβάντε, η οποία γράφει… αρνητική ιστορία, με ένα απίστευτο σερί από ματς δίχως νίκη

Η Εσπανιόλ επικράτησε με 4-3 της Λεβάντε και επέστρεψε στις νίκες. Ο Νταρντέρ άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό για τους Καταλανούς, με την ομάδα από την Βαλένθια να αντιδρά ισοφαρίζοντας αρχικά σε 1-1 με τον ντε Φρούτος στο 11′ και ολοκληρώνοντας την ανατροπή με γκολ του Σον στο 26′.Η Εσπανιόλ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη με τον Χάβι Πουάδο να φέρνει… τούμπα το παιχνίδι με τα δύο τέρματα που πέτυχε στο 60ο και 76ο λεπτό αντίστοιχα.

Η ήττα με 4-3 από την Εσπανιόλ «σφράγισε» ένα αρνητικό ρεκόρ για την Λεβάντε, καθώς έγινε η πρώτη ομάδα της Ισπανίας, που για 25 σερί ματς (!) δεν έχει σημειώσει κάποια νίκη στη μεγάλη κατηγορία.

Πέρσυ, η σεζόν για τους Λεβαντίνους ολοκληρώθηκε με 8 συνεχόμενα ματς δίχως θετικό αποτέλεσμα, με αυτό να συνεχίζεται και φέτος.

Η τελευταία νίκη ήταν το εκτός έδρας 1-0 επί της Εϊμπάρ στις 10 Απριλίου του 2021.