PREMIER LEAGUE: Έξι σερί ματς χωρίς νίκη η Σαουθάμπτον - Επιστροφή στις νίκες με Σάις για Γουλβς (vid)

Οι «Άγιοι» προηγήθηκαν, αλλά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμά τους και να φτάσουν στην νίκη ενώ την ίδια ώρα η Γουλβς έφευγε με το διπλό από το «Έιμεξ» χάρη σε γκολ του Σάις.

Η Κρίσταλ Πάλας προηγήθηκε με γκολ του Γουίλφριντ Ζαχά μόλις στο 2ο λεπτό, όμως η Σαουθάμπτον μπόρεσε να γυρίσει το παιχνίδι πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος με την φαουλάρα του ΓουόρντΠράους στο 32′ και το γκολ του Μπρόχα στο 36′.

Οι «αετοί» όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη με τον Τζόρνταν Αγιού να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 65ο λεπτό και να χαρίζει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του Πατρίκ Βιεϊρά.

Η Γουλβς γεύτηκε τη χαρά της νίκης μετά από τέσσερα παιχνίδια χάρη σε γκολ του Σάις στο φινάλε του πρώτου μέρους. Οι «Λύκοι» έχασαν με τραυματισμό τον Χουάνγκ ΧιΤσαν στο 16ο λεπτό, με τον Ανταμά Τραορέ να τον αντικαθιστά.

Αναβλήθηκε λόγω κορωνοϊού το παιχνίδι μεταξύ της Μπέρνλι και της Γουότφορντ.