ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΚΑΒΑΛΑ 7-0: Και το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται

Η Καβάλα γνώρισε ακόμα μία οδυνηρή ήττα, αυτήν την φορά από την Νίκη Βόλου με 7-0, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League 2.

Για ακόμα έναν αγώνα οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κάνουν ότι καλύτερο μπορούσαν, αγωνίστηκαν με μόλις 10 παίκτες και μία αλλαγή στον πάγκο και η Νίκη Βόλου δεν… χαρίστηκε.

Ο Μιράντα στο 4ο λεπτό με πέναλτι άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Μέτσε στο 10ο λεπτό και να κάνει το 2-0. Ωστόσο… ο εφιάλτης δεν σταμάτησε εκεί, αφού μέχρι το 17′ είχαν μπει ακόμα δύο γκολ, από τον Ροχάνο (στο 15ο λεπτό) και τον Τσουκαλά. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με το σκορ στο 5-0, αφού ο Λούκας Γκαρσία σκόραρε και αυτός με τη σειρά του στο 30′.

Η συνέχεια ήταν η ίδια με την Νίκη Βόλου να συνεχίζει στον ίδιο ρυθμό. Στο 59′ ο Μπόσιο με σουτ έκανε το 6-0 και ο Βασιλείου εννέα λεπτά αργότερα έκανε το 7-0. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι με την Καβάλα να γνωρίζει την πέμπτη της ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Super League 2, να μένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και παράλληλα να δέχεται για πέμπτο αγώνα περισσότερα από 5 γκολ.

Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Βοσνιάδη ανέβηκε στους 12 βαθμούς, αφού το «τρίποντο» που πήρε την έφερε στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Περιστερίδης, Κυρίτσης, Τζοβάρας, Τσιμπούκας, Γρομητσάρης (46′ Αλιατίδης), Μέτσε (46′ Μπόσιο), Τσουκαλάς (46′ Παναγιωτίδης), Βασιλείου, Μιράντα (46′ Μπάλλας), Λούκας Γκαρσία, Ροχάνο (46′ Αλτιντζής).

Καβάλα (Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Χατζηγεωργίου, Κλεπουσνιώτης, Γιαννακάς, Λαμπαδίτης, Θαλασσινός, Βορδοναράκης, Αποσόγλου, Καμαρίδης, Παπαδόπουλος.