ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΑΜΙΑ: Το έβαλε τελικά ο Ελ Αραμπί, ενώ ο Σαράνοφ νίκησε και τον Αγκιμπού (vid)

Ανίκητος έδειχνε ο Σαράνοφ της Λαμίας στο ματς με τον Ολυμπιακό.

Στο πρώτο μισάωρο οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καταιγιστικοί απέναντι στην ομάδα της Φθιώτιδας. Δε σταματούσαν να δημιουργούν ευκαιρίες και να είναι μέσα στην περιοχή της Λαμίας.

Ο Σαράνοφ όμως είχε απαντήσεις για όλα, ακόμη και στο πέναλτι του Γιουσέφ Ελ Αραμπί στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ειδικά μετά από το πέναλτι έπιασε δύο σουτ των Αγκιμπού Καμαρά και Μπουχαλάκη, αλλά τελικά δέχτηκε γκολ στο 23′.

Ο Ολυμπιακός βγήκε στην αντεπίθεση μετά από εκτέλεση κόρνερ της Λαμίας, ο Ρόνι Λόπες έδωσε στα δεξιά στον Λαλά με τον Γάλλο να κάνει την κάθετη στον Αγκιμπού Καμαρά ο οποίος βγήκε σε τετ α τετ έκανε το πλασέ και νικήθηκε από τον Σαράνοφ αλλά σε κενή εστία ο Ελ Αραμπί έκανε το 1-0 στο ματς!

Πρώτα όμως έπιασε και το τετ α τετ του Σαράνοφ και σε κενή εστία ο Ελ Αραμπί άνοιξε το σκορ στο Καραϊσκάκη.

Δείτε ΕΔΩ πως ο Ολυμπιακός έκανε το 1-0 απέναντι στη Λαμία στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης…