ΑΕΚ Β' - ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 2-2: Αήττητη συνεχίζει η Ενωση (highlights)

Η ΑΕΚ Β’ με γκολ του Γιούση στο 82ο λεπτό ισοφάρισε τον ΟΦ Ιεράπετρας σε 2-2 και παραμένει αήττητη

Σπουδαίο ματς έγινε στο Αιγάλεω μεταξύ της ΑΕΚ Β’ και του ΟΦ Ιεράπετρα, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 2-2.

Η Ενωση μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 9ο λεπτό προηγήθηκε. Ο Χρήστος Γιούσης με εκπληκτική 30άρα μπαλιά έβγαλε τετ α τετ τον Χριστόπουλο, ο οποίος από κοντά ευστόχησε για το 1-0.

Μετά το γκολ η ομάδα της Κρήτης βελτιώθηκε, πήρε τον έλεγχο του ματς και στο 25ο λεπτό έφτασε στην ισοφάριση με διαγώνιο σουτ του Αντερέγκεν.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας δεν έμεινε στην ισοφάριση, διατήρησε τα ηνία του αγώνα και στο 42ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τορίμπιο με κεφαλιά έκανε το 1-2!

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ Β’ μπήκε αποφασισμένη να βρει το γκολ της ισοφάρισης και το έργο της έγινε πιο εύκολο στο 65ο λεπτό με την αποβολή του Μπλάνκο της Ιεράπετρας.

Εν τέλει το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 82ο λεπτό με πλασέ του Γιούση μέσα από την περιοχή μετά από ασίστ του Γερολέμου.

Η ΑΕΚ Β’ έχασε τεράστια ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά το σουτ του Ιατρούδη σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Καραγκιόζη.

ΑΕΚ Β (Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Μπούσης (80′ Αμούρ), Κορνέζος, Λάτσι, Παρράς (87′ Γιαννούτσος), Μπάμπης (69′ Τζούντα Γκαρσία), Μουστακόπουλος, Γεροδήμου, Χριστόπουλος, Γιούσης, Κοσίδης (80′ Ιατρούδης).

ΟΦ Ιεράπετρας (Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κάρδαρης, Ντι Λορέντζο, Κοντοές, Ντε Λορέντζι, Τορίμπιο, Μεσσιδόρο, Μπενίτεζ, Λεμονής (69′ Ψάνης), Μπλάνκο, Αντερέγκεν.