ΓΟΥΛΒΣ - ΤΣΕΛΣΙ 0-0: Την... δάγκωσαν οι «λύκοι» (highlights)

Σ’ ένα παιχνίδι που δεν θύμιζε σε τίποτα αγώνα Premier League, Τσέλσι και Γουλβς έμειναν στην «λευκή» ισοπαλία.

Η Τσέλσι δεν μπόρεσε να υπερπηδήσει το «εμπόδιο» της Γουλβς μένοντας στο 0-0 στο «Μολινό» για την 18η αγωνιστική της Premier League και στραβοπατώντας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, αποτέλεσμα που ανεβάσε την διαφορά της από την πρώτη Σίτι στους 6 βαθμούς.

Οι «λύκοι» ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και μάλιστα κατόρθωσαν να σκοράρουν στο 15ο λεπτό με τον Ποντένσε, όμως το γκολ του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η Τσέλσι άρχισε να ανεβαίνει μετά το μισαώρο και να ισορροπεί το παιχνίδι, αλλά χωρίς να καταφέρει να βρει την μεγάλη ευκαιρία.

Ως αποτέλεσμα αυτού οι δύο ομάδες πήγαν στο ημίχρονο με το σκορ να παραμένει στο 0-0 στο «Μολινό».

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι συνέχισαν να μην έχει καλό ρυθμό. Η Τσέλσι είχε πάρε την κατοχή, αλλά και πάλι δυσκολεύοταν πολύ να βρει τρόπους να διαπάσει την άμυνα της Γουλβς. Η πρώτη μεγάλη φάση του ημιχρόνου ήρθε στο 79ο λεπτό, όταν ο Πούλισικ έκανε μία υπέροχη ατομική ενέργεια αλλά στο τετ α τετ ηττήθηκε από τον Ζοσέ Σα

Οι Λονδρέζοι δεν μπόρεσαν να βρουν άλλη μεγάλη ευκαιρία με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, με την Γουλβς να είναι ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα και την Τσέλσι να γκελάρει για δεύτερο σερί παιχνίδι.

Γουλβς (πρ. Μπρούνο Λάγκε): Ζοσέ Σα, Κίλμαν, Κόαντι, Σάις, Χόεβερ, Μάρσαλ, Ντεντόνκερ, Νέβες, Μουτίνιο, Χιμένες (89′ Τρινκάο), Ποντένσε (79′ Τραορέ)

Τσέλσι (πρ. πρ. Τόμας Τούχελ): Μεντί, Αθπιλικουέτα, Σίλβα, Ρούντιγκερ, Τζέιμς, Αλόνσο, Καντέ, Τσαλόμπα (46′ Νιγκέθ), Ζίγιες (65′ Κόβατσιτς), Μάουντ, Πούλισικ