SUPER LEAGUE 2 ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Χτίζει σερί η Καλαμάτα - Επιστροφή στις νίκες για Ρόδο και Κηφισιά (vid)

Η Καλαμάτα επικράτησε με το ευρύ 5-0 επί της Ζακύνθου και πάτησε στην τρίτη θέση του Νοτίου ομίλου, ενώ Ρόδος και Κηφισιά επέστρεψαν στις νίκες.

Η Καλαμάτα συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις και χτίζει σερί νικών αφού κατάφερε να επικρατήσει επί της Ζακύνθου με το ευρύ 5-0 και να φτάσει τα πέντε συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα.

Το σκορ άνοιξε στο 24′ ο Λουκίνας, ενώ στο 50΄ο Αναστασόπουλος έκανε το 2-0. Πέντε λεπτά αργότερα ο Παυλίδης έκανε το 3-0, ενώ στο 69′ ο Φελίπε με σουτ έκανε το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Μαρκόφσκι.

Η Ρόδος πήρε δύσκολη νίκη επί του προτελευταίου Ηρόδοτου με 1-0 με γκολ του Παπάζογλου στο 63′.

Η Κηφισιά επικράτησε με 1-0 επί της Καλλιθέας και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, με το γκολ του Οικονομίδη στο 32′ να είναι αυτό που χώρισε τις δύο ομάδες.

Η Επισκοπή έμεινε στο 1-1 με το Αιγάλεω, με τα δύο γκολ της αναμέτρησης να έχουν επιτευχθεί μετά το 70′. Συγκεκριμένα στο 71′ η Επισκοπή άνοιξε το σκορ με σουτ του Εμπόι, όμως έξι λεπτά αργότερα το Αιγάλεω ισοφάρισε με τον Αρναρέλλη με το σκορ να μένει ως το τέλος.