ΣΠΕΤΣΙΑ - ΕΜΠΟΛΙ 1-1: Το αυτογκόλ του Νικολάου στέρησε τη νίκη από την Σπέτσια (highlights)

H Σπέτσια αν και είχε το προβάδισμα για να πάρει τη νίκη κόντρα στην Έμπολι, τελικά πληγώθηκε και πήρε μονάχα έναν βαθμό, αφού ο Νικολάου έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Ισόπαλες με 1-1 ήρθαν η Σπέτσια με την Έμπολι για την 18η αγωνιστική της Serie A. Η Έμπολι ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της, είχε τις περισσότερες ευκαιρίες στο ματς, όμως τελικά έφυγε με μόλις έναν βαθμό από την έδρα της Σπέτσια.

Το σκορ διαμορφώθηκε με δύο αυτογκόλ, ένα για κάθε ομάδα. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Μαρτσίζα στο 50ό λεπτό και όλα έδειχναν πως θα καταφέρει να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Όμως ο Δημήτρης Νικολάου στάθηκε άτυχος στο 71ό λεπτό και στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα μετά από γύρισμα στην περιοχή, άθελά του την έσπρωξε προς τα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 1-1.