OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ15: Νίκη με ανατροπή

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τον Ολυμπιακό Κ15 που επικράτησε 3-1 του Ατρόμητου για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ και πλησίασε κι άλλο την κορυφή

Τα παιδιά του Τάσου Πάντου, παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 20ο λεπτό, κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν το τέλος του πρώτου μέρους χάρη σε γκολ του Ζουριδάκη μετά από ασίστ του Κωστούλα. Ο Θρύλος πήρε το προβάδισμα επτά λεπτά μετά τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κωστούλα να είναι και πάλι δημιουργός και τον Σκουρόπουλο να διαμορφώνει το 2-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κωστούλας που εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Καρκατσάλη στο 56’.

Ο Ολυμπιακός έφτασε έτσι τους 24 βαθμούς σε δέκα αγώνες και υπολείπεται μόλις τριών του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ.

Ολυμπιακός (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γιωτόπουλος (71’ Γκόγκος), Σουλανιάκου (41’ Θεοδωρίδης), Καρκατσάλης, Καρακώστας, Οσάφι (71’ Κτενάς), Πλης, Κωστούλας (63’ Φίλης), Δαρβίρας (63’ Τζώρτζης), Ζουριδάκης.