ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-0: Επέστρεψε στις νίκες και βλέπει ψηλότερα

Στον εξ αναβολής αγώνα της πρώτης αγωνιστικής, η Καλλιθέα επικράτησε εύκολα της Ζακύνθου με 2-0 και σκαρφάλωσε στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μάλιστα λιγότερα παιχνίδια.

Μετά από δύο σερί ήττες η Καλλιθέα επέστρεψε στον δρόμο των νικών, επικρατώντας της Ζακύνθου με 2-0, χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη αντίσταση από τους νησιώτες.

Το σκορ για την ομάδα του Βόκολου άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Μουνιέ, με το ημίχρονο να κλείνει στο 1-0 για τους γηπεδούχους.

Η συνέχεια ήταν παρόμοια, με την Καλλιθέα να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να μην απειλείται ουσιαστικά καθόλου από την ομάδα του Νόλη.

Τελικά στο 81ο λεπτό του αγώνα, ο Μαρουκάκης έκανε δύο τα γκολ των γηπεδούχων και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, αφού η Ζάκυνθος μέχρι το τέλος δεν μπόρεσε έστω να μειώσει.

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Κοντοχρήστος, Ρώσση (55′ Νάτσης), Ευαγγέλου, Ρέντζας (55′ Κωστίκας), Τσιντώνης (76′ Κονέ), Μπουλούλης, Χατζηδίμπας (71′ Κύργιας), Βασιλούδης, Μουνιέ, Μαρουκάκης.

Ζάκυνθος (Νόλης): Πατσιογιώργος, Κολεύρης, Μαρίνος, Καλλιβωκάς, Φερέιρα, Ντάσης, Τελλέν (80′ Καψάσκης), Σούρμπης, Σολ, Κάρλος, Κοναγκάγια.