ΙΩΝΙΚΟΣ - ΛΑΜΙΑ 0-1: Άνετα στους «8» οι «κυανόλευκοι» (vid)

Η Λαμία… δίπλωσε τις νίκες της επί του Ιωνικού, αφού επικράτησε στον δεύτερο αγώνα με 1-0 και προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι φιλοξενούμενοι από την αρχή έδειξαν ότι δεν θα… δυσκολευτούν κόντρα στον Ιωνικό. Σε ένα παιχνίδι που η αλήθεια είναι ότι δεν εντυπωσίασε, η Λαμία κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 38 λεπτό με τον Ελευθεριάδη μετά από ασίστ του Ρόμανιτς.

Το 0-1 της Λαμίας:

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 0-1 και την Λαμία να κρατάει την πρόκριση στα χέρια της, μετά από το 2-0 του πρώτου αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα, με την ομάδα του Δημήτρη Σπανού να φτάνει κοντά και σε δεύτερο γκολ με τον Ρόμανιτς στις καθυστερήσεις του αγώνα, αλλά η μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι του Χριστοδούλη.

Έτσι, οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν με ευκολία το προβάδισμα που είχαν από το πρώτο μισό της αναμέτρησης και έφτασαν τελικά στην νίκη.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης (92΄Χριστοδουλής), Μύγας (59΄Γκοτσούλιας), Βαφέας (59΄Πογκοσιάν), Σάντσες, Βαλεριάνος, Τσιριγώτης, Κιάκος, Ντάλσιο (84΄Κωνσταντινίδης), Άοσμαν, Καμπράλ (84΄Ματσούκας), Μάναλης.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Προβυδάκης, Τζανετόπουλος, Γκόλεμιτς, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης (69΄Γκέντσογλου), Μπεχαράνο (88΄Μαζουλουξής), Ρόμανιτς, Τάιρον (69΄Νούνιες), Ελευθεριάδης, Αραμπούλι (81΄Τσούκαλος).