SUPER LIG: Πέταξε βαθμούς η Τραμπζονσπόρ, 0-0 με την Μπασακσεχίρ

Η Τραμπζονσπόρ των Μπακασέτα και Σιώπη δεν κατάφερε να σκοράρει σε βάρος της Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ, αλλά παραμένει άνετα πρώτη στην τουρκική Super Lig.

Η Τραμπζονσπόρ δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ στο Venue Medical Park Stadyumu διατηρήθηκε όμως στην κορυφή της βαθμολογίας στην τουρκική Super Lig, έχοντας 10 πόντους περισσότερους από τη δεύτερη Κονιασπόρ που φιλοξενεί τη Δευτέρα την Μπεσίκτας.

Η ομάδα της Τραπεζούντας είχε βασικό τον Τάσο Μπακασέτα, ενώ ο Μανώλης Σιώπης μπήκε ως στο αλλαγή στο 76’.

Στα υπόλοιπα σημερινά ματς της 19ης αγωνιστικής, η Γαλατασαράι με γκολ του Αλγερινού Σοφιάν Φεγκούλι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ξεκλείδωσε την άμυνα της Αντάλιασπορ και με ένα δεύτερο του Ακτούρκογλου στο 52’ σφράγισε τη νίκη τη με 2-0 στο NEF Stadyumu και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, 19 πίσω από την πρωτοπόρο Τραμπζονσπόρ.

Νέα νίκη για την εκπληκτική Χατάισπορ, 1-0 στην έδρα της Γκιρεσούνσπορ με γκολ του Μαροκινού Ελ Κάαμπι στο 81’ και πλέον φιγουράρει στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η Κασιμπασά νίκησε με 2-0 την Αλτάι με τέρματα των Ντονκ στο 34’ και Μποζόν στο 88’.