ΝΤΑΝΙΕΛ ΠΟΝΤΕΝΣΕ: Τα νούμερα του MVP της Γουλβς στην ιστορική νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ο Ντανιέλ Ποντένσε ήταν ο κορυφαίος παίκτης του γηπέδου στην επικράτηση της Γουλβς επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-0, προκαλώντας… αναταραχές στην άμυνα των «διαβόλων».

Πορτογαλική και συνάμα… ερυθρόλευκη χροιά είχε η σπουδαία νίκη της Γουλβς επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 0-1 στο Ολντ Τράφορντ. Μπορεί ο Μουτίνιο να ήταν ο μεγάλος σκόρερ, ο Ζοζέ Σα να έκανε επέμβαση «buzzer-beater», αλλά ένας έτερος πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, ο Ντάνιελ Ποντένσε αναδείχθηκε κορυφαίος του παιχνιδιού.

Ο 26χρονος εξτρέμ διανύει περίοδο φόρμας και αγωνίστηκε για 88 λεπτά στο «Θέατρο των Ονείρων», προλαβαίνοντας να κάνει και με το παραπάνω αισθητή την παρουσία του. Μέτρησε 56 ενέργειες με την μπάλα, ερχόμενος κυρίως από το αριστερό άκρο, 83% επιτυχημένες μεταβιβάσεις, 7 επαφές στην αντίπαλη περιοχή, ενώ δημιούργησε και 4 ευκαιρίες.