ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Μπήκε και ο Αγιούμπ - Εν αναμονή των τεστ κορωνοϊού για την αποστολή
Οι «πράσινοι» ολοκλήρωσαν την προετοιμασία τους για το παιχνίδι με τον Άρη και περιμένουν τα αποτελέσματα του εργαστηριακού ελέγχου κατά του Covid-19 για να βγάλουν αποστολή.
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς είδε την τελευταία προπόνηση πριν το παιχνίδι με τον Άρη την Τετάρτη (05/01-21:30) να κυλάει ομαλά, με τον Γιασίν Αγιούμπ μάλιστα να επιστρέφει κι αυτός στο κανονικό πρόγραμμα των προπονήσεων.
Το «μενού» σήμερα περιελάμβανε προθέρμανση, rondo, παιχνίδι στο μισό γήπεδο με περιορισμούς και τακτική. Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησαν οι Μπεκ και Κουρμπέλης.
Το «τριφύλλι» δεν έβγαλε την αποστολή της ομάδας για το αυριανό ματς με τους «κίτρινους» όπως συνηθίζει μετά το τέλος της τελευταίας προπόνησης, αφού το τεχνικό επιτελείο περιμένει τα αποτελέσματα των μοριακών τεστ στα οποία έχει υποβληθεί όλη η ομάδα για να είναι σίγουρο για την διαθεσιμότητα των παικτών που θα επιλέξει.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
- Παναθηναϊκός-Μπότεφ 2-1: Η γκάφα του Βιλένα «έσβησε» το πλεονέκτημα και το VAR τον έσωσε από το κάζο
- ΠΑΟΚ: Το deja vu της προετοιμασίας και η μαλλιασμένη γλώσσα του Λουτσέσκου
- Αγγελόπουλοι για Σλούκα: «Δηλώσεις εκτός λογικής - Πίστευα θα ζητήσει συγγνώμη»
- Ολυμπιακός Μεταγραφές: Πλησιάζει ο Βέλντε
- ΕΡΤ Παρίσι 2024: Η παραδοχή, οι δικαιολογίες και οι αυθαιρεσίες Χατζηγεωργίου που δεν σβήνουν!