ΕΠΙΣΚΟΠΗ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-0: «Λευκή» ισοπαλία για τους... survivors της Super League 2!

Στην μοναδική αναμέτρηση της ημέρας για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας, Επισκοπή και Λεβαδειακός έμειναν ισόπαλοι 0-0, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας

Επισκοπή και Λεβαδειακός βγήκαν «αλώβητες» από τον κορωνοϊό και στο μοναδικό ματς της ημέρας για την 11 αγωνιστική της Super League 2 προσέφεραν θέαμα, όχι όμως και γκολ.

Η ομάδα του Ρεθύμνου γνώριζε ότι θα έχει δύσκολο έργο κόντρα στον πρωτοπόρο του Νοτίου Ομίλου, Λεβαδειακό, χωρίς ωστόσο να καταθετει εύκολα τα όπλα.

Η πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα άνηκε στην Επισκόπη, όταν στο 38′ ο Ταρζίσιο έκανε τρομερό σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, αφού ο  Τσάπρας είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 79′.

Παρά το πλεονέκτημα που είχε η Επισκοπή τα τελευταία λεπτά, δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα, βάζοντας ωστόσο «φρένο» στο σερί νικών του Λεβαδειακού, ο οποίος έφυγε από την Κρήτη με έναν βαθμό.

Επισκοπή (Γιάνγιανιν): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τριντάντε, Μπαρμπόσα, Γκονσάλβες, Εμπόι, Σουμπασάκης, Πολυχρόνης, Τσάβος, Ταρζίσιο, Νοικοκυράκης.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Μεχία, Νίλι, Πολέττο, Βήχος, Βρακάς, Δούμτσιος (72′ Κονέ), Λιάγκας, Νίκας (64′ Μυτίδης), Τζημόπουλος, Τσάπρας.

Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)
Βοηθοί: Κορωνάς, Χρηστάκος (Πειραιά)
Κίτρινες: Βρακάς