ΣΑΣΟΥΟΛΟ - ΤΖΕΝΟΑ 1-1: Οι «νεροβέρντι» τα έδωσαν όλα και έμειναν στον άσο (hls)

Η Σασουόλο δεν μπόρεσε να αποφύγει την γκέλα και να επιστρέψει στις νίκες, μένοντας στο εντός έδρας 1-1 με την προτελευταία Τζένοα, για την 20ή αγωνιστική της Serie A!

Σ’ ένα παιχνίδι μονόλογο για τη Σασουόλο, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη, κόντρα στην πολύ κατώτερη τους Τζένοα.

Σε μία από τις πάρα πολύ λίγες ευκαιρίες που δημιούργησε η Τζένοα στο παιχνίδι κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, στο 7ο λεπτό, με υπέροχο τακουνάκι του Ντέστρο από ασίστ του Εκούμπαν.

Βέβαια, στο γρήγορο γκολ οι παίκτες της Σασουόλο απάντησαν με πολιορκία στα καρέ των Γενοβέζων και να απειλούν συνεχώς με τους Μπεράρντι και Ντεφρέλ.

Το γκολ εν τέλει δεν ήρθε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου οι παίκτες του Αλέσιο Ντιονίσι ισοφάρισαν με τον Μπεράρντι.

Από την ισοφάριση και μετά οι γηπεδούχοι έκανα πάρα πολλές προσπάθειες ωστόσο το γκολ της ανατροπής δεν ήρθε με το τελικό σκορ να μένει στο 1-1.

Έτσι, η Σασουόλο παρέμεινε στη 13η θέση με 25 πόντους και μόλις μία νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, με την Τζένοα (12β.) από την άλλη να μειώνει στους τέσσερις τη διαφορά από τη 17η θέση και την παραμονή.