ΕΣΤΟΡΙΛ - ΠΟΡΤΟ 2-3: Ο γιός του Κονσεϊσάο, Τσίκο... λύτρωσε τους «δράκους» με γκολ στο 89'

Η Πόρτο αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα, τελικά έκανε την ανατροπή και πήρε το τρίποντο, με το «χρυσό γκολ» του Τσίκο Κονσεϊσάο στο 89′.

Απίστευτη εξέλιξη στο ματς της Εστορίλ με την Πόρτο και μία συγκλονιστική ιστορία που γράφτηκε στο Πορτογαλικό ποδόσφαιρο.

Η Πόρτο έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει και τελικά την λύτρωση, έδωσε ο γιός του Σέρτζιο Κονσεϊσάο, Τσίκο, που με δικό του γκολ στο 89′, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του και αγκάλιασε τον πατέρα του.

Η Εστορίλ σόκαρε τους «Δράκους», αφού τους άφησε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Αρτούρ στο 38′ και Φράνκο στο 43′ με πέναλτι.

Η Πόρτο μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσε στο σκορ με τον Ταρεμί στο 49′, ενώ στο 84′, ο Λουίζ Ντίαζ έφερε το ματς στα ίσια.

Τη νίκη έδωσε ο Τσίκο Κονσεϊσάο, που είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή στο 87′, με δικό του γκολ στο 89′ για να χαρίσει το τρίποντο στην ομάδα του που παρέμεινε αήττητη στην κορυφή του Πορτογαλικού πρωταθλήματος.