ΕΜΠΟΛΙ - ΣΑΣΟΥΟΛΟ 1-5: Νίκη πέντε «αστέρων» για τους «νεροβέρντι»

Σε… περίπατο, μετέτρεψε το ματς κόντρα στην Έμπολι η Σασουόλο, επικρατώντας 5-1 και επιστρέφοντας στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές

Κάτι παραπάνω από εύκολο ήταν το έργο της Σασουόλο κόντρα στην Έμπολι, καθώς οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 5-1 και επέστρεψαν στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές.

Το σκορ άνοιξε η Σασουόλο μόλις στο 13ο λεπτό, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεράρντι, με τους γηπεδούχους να «απαντάνε» άμεσα κάνοντας το 1-1 στο 16′.

Ωστόσο, οι «νεροβέρντι» έδειξαν από νωρίς ποιος είναι το αφεντικό, παίρνοντας προβάδισμα στο 24′ με γκολ του Ρασπαντόρι.

Η Έμπολι αν και αναζητούσε ένα γκολ, δεν τα κατάφερε ενώ μάλιστα έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Βίτι, ο οποίος είδε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε μόλις δύο λεπτά!

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή και με γκολ των Σκαμάκα και Ρασπαντόρι στο 67′ και 71′ αντίστοιχα έκαναν το 4-0.

Την τελευταία λέξη, την… είπε ο Σκαμάκα στις καθυστερήσεις, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1 σε κενή εστία.