ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ - ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ 4-1: «Άγιοι» με... άγριες διαθέσεις

Την πιο ευρεία της νίκη κόντρα στην Μπρέντφορντ πέτυχε η Σαουθάμπτον, με σκορ 4-1, στο πλαίσιο της εξ’ αναβολής 18ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος…

Βράδυ χωρίς προβλήματα είχε η Σαουθάμπτον στο Saint Mary’s κερδίζοντας άνετα την Μπρέντφορντ με 4-1, παίρνοντας ένα πολύτιμο «τρίποντο» για την έκβαση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι με το «καλησπέρα» βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα, μόλις στο 5′, με τον Μπέντναρεκ, ωστόσο πριν τη συμπλήρωση του 25λεπτου είδαν τις «μέλισσες» να ισοφαρίζουν με πολύ ωραίο τελείωμα του Γιάνελτ.

Βέβαια, οι «Άγιοι» έχοντας και την τύχη με το μέρος τους κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους προβάδισμα, χάρις σε αυτογκόλ του Φερνάντεθ, ο οποίος είδε τη μπάλα μετά το δοκάρι να βρίσκει πάνω του και να καταλήγει στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, η αναμέτρηση είχε χαρακτήρα μονολόγου. Οι παίκτες της Σαουθάμπτον έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο, διευρύνοντας μάλιστα το προβάδισμά τους στο 49‘ με τον Μπρόχα.

Το τελειωτικό «χτύπημα» στην ομάδα της Μπρέντφορντ έδωσε ο Άνταμς στο 70ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1, «κλειδώνοντας» με κάθε τρόπο τη νίκη για την ομάδα του. Μία νίκη που ανεβάζει στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 24 πόντους τη Σαουθάμπτον, αφήνοντας την Μπρέντφορντ στη 13η και στο -1.

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ: Φόρστερ, Μπέντναρεκ, Λιάνκο, Σαλίσου, Τέλα (70′ Στιούαρτ Άρμστρονγκ), Γουόρντ-Πράους, Ρομέου, Ντιαλό, Περό, Ρέντμοντ (65′ Άνταμς), Μπρόγια (78′ Άνταμ Άρμστρονγκ)

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ: Φερνάντες, Άγερ, Γιάνσον, Πίνοκ (68′ Γένσεν), Ρόερσλεφ, Γιάνελτ, Νόργκααρντ, Μπαπτίστ (56′ Γουίσα), Κανος (76′ Στέβενς), Εμπέουμο, Τόνι