ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ - ΝΟΡΙΤΣ 2-0: Επαγγελματική νίκη για τα «σφυριά»

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ – ΝΟΡΙΤΣ 2-0: Η Γουέστ Χαμ συνέχισε το νικηφόρο της σερί, κερδίζοντας με 2-0 την Νόριτς, στο πλαίσιο της εξ’ αναβολής 18η αγωνιστική τη Premier League…

Νίκη (2-0), με την οποία επιστρέφει στην τετράδα της βαθμoλογίας του πρωταθλήματος, πήρε η Γουέστ Χαμ κόντρα στην ουραγό Νόριτς, στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου, έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Μπόουεν, ο οποίος πέτυχε τα δύο τέρματα για τα σφυριά.

Νόριτς με 8 διαδοχικά παιχνίδια χωρίς νίκη

Η τρίτη σερί νίκη της Γουέστ Χαμ αποτέλεσε το όγδοο διαδοχικό παιχνίδι των «καναρινιών» χωρίς νίκη.

Οι παίκτες του Ντέιβιντ Μόγιες μπήκαν στην αναμέτρηση πολύ δυναμικά, προειδοποιώντας με ακυρωθέν γκολ τη Νόριτς στο 35ο λεπτό, παίρνοντας 7 λεπτά αργότερα το προβάδισμα με τον Μπόουεν ν’ ανοίγει το σκορ με δυνατή κεφαλιά και να στέλνει την ομάδα του στ’ αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0.

Οι γηπεδούχοι, όντας ανώτεροι, έφτασαν «μια ανάσα» από το 2-0 στο 57′ με τον Μπόουεν να βλέπει το σουτ του να σταματάει στο δοκάρι του Τιμ Κρουλ.

Η… σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο 83′, όταν ο Μαζουακού σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Μπόουεν και εκείνος δεν αστόχησε από κοντά, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.