ΠΡΑΣΙΝΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙ - ΜΠΟΥΡΚΙΝΑ ΦΑΣΟ 0-1: Ήττα για την ομάδα του Γκάρι Ροντρίγκες

Η Μπουρκίνα Φάσο επικράτησε με 1-0 του Πράσινου Ακρωτηρίου και πέτυχε τη πρώτη της νίκη.

Η Μπουρκίνα Φάσο κέρδισε με 1-0 το Πράσινο Ακρωτήριο του Γκάρι Ροντρίγκες και πήρε την πρώτη της νίκη στην δεύτερη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του Copa Africa.

Το ματς έκρινε το τέρμα που σημείωσε ο Χασάν Μπαντέ της κροατικής Ίστρα στο 39ο λεπτό. Ο Γκάρι Ροντρίγκες του Ολυμπιακού ξεκίνησε βασικός και παρέμεινε στο γήπεδο για όλη την διάρκεια του αγώνα. Ως αλλαγή μπήκε στον αγώνα για την Μπουρκίνα Φάσο ο Ισμαΐλα Ουεντραογκό στο 69ο λεπτό, που ανήκει στον ΠΑΟΚ και αγωνιζέται με την δεύτερη ομάδα του.

Πράσινο Ακρωτήρι (πρ. Πέδρο Λεϊτάο Μπρίτο): Βοζίνια, Σ. Φόρτες, Λόπες, Στοπίρα, Τζ. Φόρτες (82′ Σεμέδο), Ρόκα Σάντος, Αντράντε (73′ Μέντες), Ντ. Ταβάρες (69′ Σεμέδο), Ροντρίγκες, Μοντέιρο, Τζ. Ταβάρες

Μπουρκίνα Φάσο (πρ. Καμού Μαλό): Κοφί, Νταγιό, Ε. Ταπσόμπα, Καμπορέ, Γιάγκο, Τουρέ, Σανγκαρέ (69′ Ουεντραογκό), Γκουιρά, Μπαγιαλά (78′ Κονατέ), Μπαντέ (90+1′ Νικιέμα), Α. Ταπσόμπα (69′ Σανογκό)