ΣΙΒΑΣΠΟΡ - ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ 1-1: «Μπλόκο» στην Σεβάστεια για την ομάδα των Σιώπη και Μπακασέτα

Σίβασπορ και Τραμπζονσπόρ έμειναν στο 1-1 με την ομάδα της Τραπεζούντας να κάνει την δεύτερή της γκέλα σε τρία παιχνίδια.

Σίβασπορ και Τραμπζονσπόρ έμειναν στο 1-1 σε παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Super Lig, με αποτέλεσμα η ομάδα της Τραπεζούντας να κάνει την δεύτερή της γκέλα στα τελευταία τρία παιχνίδια.

Οι γηπεδούχοι, που δεν είχαν στην αποστολή τους τον άρρωστο Δημήτρη Γούτα, ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν με τον Λέκε Τζέιμς στο 20ο λεπτό, με την Τραμπζονσπόρ να ισοφαρίζει σε 1-1 τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ομούρ.

Το σκορ αυτό παρέμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο 45λεπτο το παιχνίδι ήταν το ίδιο ανοιχτο. Και οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους, όμως, δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποια τέρμα με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Λίγο πριν το φινάλε του αγώνα αποβλήθηκε ο προπονητής της Τραμπζονσπόρ, Αμπντουλάχ Αβτσί με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Βασικός αγωνίστηκε ο Τάσος Μπακασέτας που έμεινε στο γήπεδο μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Η ομάδα της Τραπεζούντας βρίσκεται πλέον στο +11 από την δεύτερη Κόνιασπορ (39β.) έχοντας ένα παιχνίδι παραπάνω.

Σίβασπορ (πρ. Ρίζα Τσαλιμπάι): Βουράλ, Οσμανπασά, Καμαρά, Ογκούζ, Τσιφτσί, Γιγκιτέρ, Κοφί, Κεσγκίν, Γεσιλιούρτ, Πέδρο Ενρίκε (77′ Καγιόντε), Τζέιμς (83′ Γιαταμπαρέ)

Τραμπζονσπόρ (πρ. Αμπντουλάχ Αβτσί): Τσακίρ, Τουρκμέν, Ούγκο, Πέρες, Ντένσβιλ, Τοκόζ (68′ Οζντεμίρ), Χάμσικ (80′ Μάλι), Μπακασέτας, Βίστσα, Ομούρ (46′ Ερντογάν), Κορνέλιους (84′ Κοϊτά)