SUPER LEAGUE 2 ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Χτίζει σερί η Καλλιθέα - Λευκή ισοπαλία στη Λειβαδιά

SUPER LEAGUE 2 ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Η Καλλιθέα ήταν ανώτερη από τον Εργοτέλη και πήρε τη νίκη με 3-2, ενώ ο Λεβαδειακός έμεινε στο 0-0 με την Καλαμάτα.

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την Καλλιθέα που επικράτησε με 3-2 του Εργοτέλη και χτίζει σερί νικών πλησιάζοντας στην κορυφή της βαθμολογίας. Λευκή ισοπαλία ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Καλαμάτα, με την πρωτοπόρο να προβληματίζει με την εικόνα της.

Η Καλλιθέα ήταν καλύτερη από τον Εργοτέλη και άνοιξε το σκορ με τον Άντονι Μουνιέ μόλις στο 18′. Οι Κρητικοί όμως με ένα εξαιρετικό διάστημα δέκα περίπου λεπτών κατάφεραν και ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ, με τον Κωστανάσιο στο 27′ και τον Μπουρσέλη στο 36′.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν το παράτησαν και πήραν ξανά το προβάδισμα πριν βγει το ημίχρονο. Αρχικά ο Κωστίκας στο 40′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια και ο Μουνιέ, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς έκανε το 3-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ένα σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.

Πήρε ψυχολογία ο ΟΦ Ιεράπετρας – Προβληματίζει ο Λεβαδειακός

Η νίκη επί του Εργοτέλη την προηγούμενη αγωνιστική, φαίνεται πως έδωσε ψυχολογία στον ΟΦ Ιεράπετρας, αφού νίκησε με 3-1 τον Αστέρα Βλαχιώτη, καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε ο Βουό στο 15′, ενώ στο 32′ ο Λεμονής έκανε το 2-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αντερέγκεν στο 45+3′.

Ο πρωτοπόρος του Νοτίου Ομίλου Λεβαδειακός, έμεινε στο 0-0 με την Καλαμάτα και έχασε έδαφος στην κορυφή της βαθμολογίας. Μάλιστα αυτό είναι το τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που η ομάδα της Λειβαδιάς δεν πήρε θετικό αποτέλεσμα.

Η Επισκοπή έκανε την έκπληξη και πήρε τη νίκη στην έδρα της κόντρα στην Κηφισιά με το γκολ του Πολυχρονίδη στο 50′.

Νίκες για Διαγόρα και Αιγάλεω

Ο Διαγόρας πήρε άνετη νίκη απέναντι στην τελευταία Ζάκυνθο με 2-0, με τα γκολ των Σινκ στο 19′ και του Ζούνη στο 76′.

Το Αιγάλεω επικράτησε με 1-0 του ΑΕ Καραϊσκάκης, με το αυτογκόλ του Φαν Ίπερεν από το 34′ να είναι αυτό που χώρισε τις δύο ομάδες.