SERIE A: Επική ανατροπή για Σπέτσια - «Καθάρισε» για την Νάπολι ο Λοσάνο

SERIE A: Μεγάλη νίκη – ανατροπή κόντρα στην Μίλαν πήρε η Σπέτσια με σκορ 2-1 με τη Νάπολι να περνάει εύκολα από την έδρα της Μπολόνια με σκορ 2-0

Μεγάλη νίκη – ανατροπή κόντρα στην Μίλαν πήρε η Σπέτσια με σκορ 2-1 με τη Νάπολι να περνάει εύκολα από την έδρα της Μπολόνια με σκορ 2-0…

Η ομάδα του Τιάγκο Μότα σήμερα, αν και βρέθηκε να χάνει από τη Μίλαν, κατάφερε να φέρει τα πάνω κάτω στο δεύτερο μέρος και με τη νίκη της, 2-1, να δώσει ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον στη μάχη του τίτλου.

Η Μίλαν, αν και έχασε πέναλτι με τον Τεό Ερταντές στο 45′, πριν κλείσει το ημίχρονο προηγήθηκε. Στην επανάληψη, όμως, η Σπέτσια, αρχικά με τον Αγουδέλο και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον Γκιάσι.

Κερδισμένη της 22ης αγωνιστικής ήταν η Νάπολι, που μετά την εύκολη νίκη (2-0) κόντρα στην Μπολόνια, μείωσε στο -4 από την πρωτοπόρο, Ίντερ και -2 από τη Μίλαν, με τους «νερατζούρι» να έχουν ένα ματς λιγότερο.

Για τη Μίλαν η σημερινή ήταν η πρώτη ήττα μετά από 3 σερί νίκες, ενώ η Νάπολι με τη σειρά της συμπλήρωσε τριάδα αγώνων με 2 νίκες, μία ισοπαλία, μετά το σοκ από την Σπέτσια στο πλαίσιο της 19ης ημέρας.