ΜΠΕΤΙΣ - ΑΛΑΒΕΣ 4-0: Υπόθεση ενός ημιχρόνου

ΜΠΕΤΙΣ – ΑΛΑΒΕΣ: Η Μπέτις κέρδισε εύκολα την Αλαβές με 4-0 για την 21η αγωνιστική της La Liga.

Με μια εκπληκτική εμφάνιση η Ρεάλ Μπέτις κατάφερε να κερδίσει την Αλαβές με 4-0, με τα τρία απ’ αυτά να έρχονται στο πρώτο μέρος.

Σε υπόθεση ενός ημιχρόνου εξελίχθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στις Ρεάλ Μπέτις και Αλαβές, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν 3 γκολ μέσα σε 30 λεπτά και να κλειδώνουν το τρίποντο από τα πρώτα 45 λεπτά.

Η ομάδα από την Ανδαλουσία κατάφερε να βρει πολύ νωρίς το γκολ και συγκεκριμένα στο 11’ με τον Ιγκλέσιας να κάνει το 1-0, μετά από συνδυασμό με τον Κανάλες.

Ο Κανάλες λίγο αργότερα από δημιουργός έγινε εκτελεστής και κατάφερε να κάνει το 2-0 στο 29ο λεπτό, μετά από ασίστ του Κουαδράδο. Ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, η Μπέτις κατάφερε να αυξήσει κι άλλο το προβάδισμά της, με τον Ιγκλέσιας να βάζει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και 3ο της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος, παρότι η Αλαβές έκανε 4 γρήγορες αλλαγές τα πράγματα δεν άλλαξαν και οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να βάλουν ένα ακόμη γκολ, νωρίς στο δεύτερο 45λεπτο, με τον Χουάνμι να κάνει το 4-0 στο 54′,  σκορ με το οποίο τελείωσε και η αναμέτρηση.