ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 4-1: Άνετα στους 8 η «Μεγάλη Κυρία»

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ – ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Χαλαρή νίκη και πρόκριση της Γιουβέντους απέναντι στην Σαμπντόρια.

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ιταλίας, προκρίθηκε η Γιουβέντους, μετά τη νίκη της με 4-1 απέναντι στην Σαμπντόρια.

Η «Μεγάλη Κυρία» ήταν σαφώς ανώτερη από την αρχή του πρώτου μέρους, και παρότι άργησε λίγο, κατάφερε να βρει το πρώτο γκολ, με τον Κουαδράδο στο 25ο λεπτό, πριν περάσουν 2 λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βάλουν ένα ακόμη τέρμα, αυτή τη φορά με τον Μοράτα, με το VAR όμως να το ακυρώνει.

Η «Γιούβε» παρότι συνέχισε να ψάχνει το γκολ, δεν κατάφερε να μετουσιώσει την κατοχή και τις ευκαιρίες της σε ένα δεύτερο γκολ, κι έτσι πήγε στα αποδυτήρια με το εύθραυστο 1-0.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα όμως ήταν αλλιώς, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πατάνε καλύτερα και με τον Ρουγκάνι στο 52’ κατάφεραν να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ σε 2-0.

Η Σαμπντόρια παρότι δεν απειλούσε ιδιαίτερα, εν τέλει κατάφερε να βρει γκολ και να μειώσει το σκορ στο 63’ με τον Κόντι να κάνει το 2-1.

Πριν προλάβουν αν αγχωθούν στη «Μεγάλη Κυρία», ο Ντιμπάλα έκανε το 3-1 στο 67’, ενώ ο Μοράτα στο 77’ έκανε το 4-1, σκορ με το οποίο τελείωσε η αναμέτρηση και το οποίο έφερε