ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β' - ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 3-1: Ο Αθανασακόπουλος «καθάρισε» στο ντεμπούτο του Βάθκεθ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ – ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Ο Παναθηναϊκός Β’ πήρε τη νίκη με 3-1 επί του ΟΦ Ιεράπετρας, με τον Αθανασακόπουλο να σκοράρει δύο τέρματα στο ντεμπούτο του Βάθκεθ στον πάγκο της ομάδας.

O Παναθηναϊκός Β’ στο ντεμπούτο του Χαβιέρ Βάθκεθ στον πάγκο της ομάδας, εμφανίστηκε αλλαγμένος κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας και επικράτησε με 3-1, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από δύο σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Ο Παναθηναϊκός Β’ ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο μέρος ενώ και η ψυχολογία του προφανώς ήταν ανεβασμένη. Οι παίκτες του Ισπανού τεχνικού είχαν καλή κυκλοφορία αν και δεν κρατούσαν κατοχή, όμω τελικά βρήκαν το γκολ με τον Ανδρέα Αθανασακόπουλο στο 22′.

Ο νεαρός άσος μάλιστα, έντεκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 33′ πέτυχε και δεύτερο τέρμα και έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του που έκλεισε με καλό προβάδισμα στο ημίχρονο.

Το τελείωσε ο Τσιριγώτης

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦ Ιεράπετρας προσπάθησε να απαντήσει και πίεσε για να μειώσει στο σκορ, όμως ο Τσιριγώτης με γκολ στο 69′ ουσιαστικά τελείωσε το ματς και την υπόθεση τρίποντο.

Το μόνο που κατάφερε η κρητική ομάδα ήταν να μειώσει στο 73′ με το αυτογκόλ του Βαγιαννίδη, με την ομάδα του Παναθηναϊκού Β’ να παίρνει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, φέρνοντας ηρεμία μετά από καιρό στις τάξεις της ομάδας που ανέβηκε στην έκτη θέση.

Παναθηναϊκός Β’: Χριστογεώργος, Αγιούμπ, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Κρυπαράκος (67′ Μπιλάλ), Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Μαρτίνης (44′ λ.τ Κούτσιας).

ΟΦ Ιεράπετρας: Καραγκιόζης, Ψάνης, Ντι Λορέντζο, Καρδάρης, Τορίμπιο, Βούο, Μεσιδόρο, Λεμονής, Μπενίτεθ, Αντερεγκέν, Νεκούλ