ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ: Στην αλλαγή με Ράνγκνικ έμεινε, με Πίρλο και Σάρι είχε φύγει!

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο αντέδρασε άσχημα στην επιλογή του Ραλφ Ράνγνικ να τον κάνει αλλαγή στον χθεσινό αγώνα με την Μπρέντφορντ για την Premier League. Αυτή βέβαια δεν είναι η πρώτη φορά που δυσανασχετεί ο Πορτογάλος σταρ, όταν ένας προπονητής του αποφασίζει να τον αντικαταστήσει. Μάλιστα, όταν αγωνιζόταν στη Γιουβέντους, υπό τις οδηγίες του Μαουρίτσιο Σάρι, είχε αποχωρήσει από το γήπεδο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο αντέδρασε άσχημα στην επιλογή του Ραλφ Ράνγνικ να τον κάνει αλλαγή στον χθεσινό αγώνα με την Μπρέντφορντ για την Premier League. Αυτή βέβαια δεν είναι η πρώτη φορά που δυσανασχετεί ο Πορτογάλος σταρ, όταν ένας προπονητής του αποφασίζει να τον αντικαταστήσει. Μάλιστα, όταν αγωνιζόταν στη Γιουβέντους, σε αντίστοιχες περιπτώσεις, είχε αποχωρήσει από το γήπεδο.

To 2019, στον αγώνα της Γιουβέντους με αντίπαλο τη Μίλαν, ο Μαουρίτσιο Σάρι είχε αντικαταστήσει τον Πορτογάλο επιθετικό με τον Πάουλο Ντιμπάλα και ο Ρονάλντο αφού ξέσπασε στον αγωνιστικό χώρο, αποχώρησε από το «Allianz Stadium» πριν το τελευταίο σφύριγμα.  Η Γιουβέντους κέρδισε το ματς με 1-0 χάρη σε γκολ του Αργεντινού επιθετικού.  Ήταν η δεύτερη συνεχόμενη φορά που ο Ρονάλντο αντικαταστάθηκε από τον Σάρι σε λιγότερο από μία εβδομάδα. Στον προηγούμενο αγώνα του Champions League με τη Λοκομοτίβ Μόσχας, ο Ιταλός τεχνικός είχε αντικαταστήσει τον CR7 μετά από 82 λεπτά, ενώ η αλλαγή εναντίον της Μίλαν έγινε πολύ νωρίτερα, στο 55′.

Το ίδιο είχε συμβεί και όταν στον πάγκο των «μπιανκονέρι» καθόταν ο Αντρέα Πίρλο. Κατευθύνθηκε προς τα αποδυτήρια πριν από το τέλος μιας καθοριστικής ισοπαλίας στη Serie A με αντίπαλο την Ίντερ τον Μάιο του 2021, αφού έγινε αλλαγή στο 70ο λεπτό.

«Δεν υπάρχει ρήτρα στο συμβόλαιο του Ρονάλντο που να λέει ότι δεν μπορεί να γίνει αλλαγή», είχε σχολιάσει ο Ιταλός τεχνικός, τονίζοντας ότι ο Πορτογάλος σταρ χρειαζόταν ανάσες ενόψει των επόμενων κρίσιμων αγώνων.