LA LIGA: Άνετη νίκη η Βιγιαρεάλ, «σώθηκε» στο δεύτερο ημίχρονο η Σεβίλλη

Τα αποτελέσματα στους απογευματινούς αγώνες του πρωταθλήματος Ισπανίας

Με την εύκολη επικράτηση της Βιγιαρεάλ επί της Μαγιόρκα, την ανατροπή της Σεβίλλης κόντρα στην Θέλτα αλλά και την νίκη της Κάντιθ, ολοκληρώθηκαν τα απογευματινά ματς της Ισπανίας.

Αναλυτικά τα ματς της La Liga

Βιγιαρεάλ – Μαγιόρκα 3-0

Ένα ματς που τα είχε… όλα ήταν αυτό της Βιγιαρεάλ κόντρα στην Μαγιόρκα. Το σκορ άνοιξε υπερ των γηπεδούχων μετά από απροσεξία και αυτογκόλ του Ρούσο στο 12′. Στο 34′, ο Τριγκέρος με ένα σουτ-βολίδα από την μεγάλη περιοχή έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια με 2-0.

Η… ατυχία δεν σταμάτησε για τον Ρούσο, ο οποίος στο 83′ είδε την κόκκινη κάρτα και πέρασε εκτός ματς, ενώ ο Παρέχο ευστόχησε από την άσπρη βούλα κάνοντας το τελικό 3-0.

Λεβάντε – Κάντιθ 0-2

Η Καντίθ ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια του ματς και κατάφερε να πάρει την νίκη 2-0 επί της Λεβάντε. Το σκορ άνοιξε ο Νεγρέδο στο 34′ ενώ ο Πόνσε στο 73′ νίκησε τον κίπερ των αντιπάλων και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Σεβίλλη – Θέλτα 2-2

Πολλά γκολ και θέαμα επεφύλασσε η αναμέτρηση της Σεβίλλης με την Θέλτα, με τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή. Το σκορ άνοιξε η Θέλτα στο 37′ με τον Σέρβι ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Άσπας έκανε το 2-0.

Η Σεβίλλη ωστόσο, μπήκε με τέρμα τα… γκάζια στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Γκόμες στο 71΄και ο Τόρες στο 74΄, οδήγησαν σε μία τράστια ανατροπή, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.