ΛΕΣΤΕΡ - ΜΠΡΑΙΤΟΝ 1-1: O Γουέλμπεκ έσωσε την παρτίδα για τους «γλάρους»

ΛΕΣΤΕΡ – ΜΠΡΑΙΤΟΝ 1-1: Ισόπαλες με 1-1 ήρθαν Λέστερ και Μπράιτον σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες, με τον Γουέλμπεκ να ισοφαρίζει για τους «γλάρους» στο 82′.

Σε ένα ματς καταιγισμό ευκαιριών, η Λέστερ έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Μπράιτον, με τον Ντάνι Γουέλμπεκ να σώζει την παρτίδα για τους «γλάρους» με γκολ στο 82′.

Η Λέστερ ήταν καλύτερη και κυκλοφορούσε καλύτερα την μπάλα, με την ομάδα του Ρότζερς να χάνει αρκετές ευκαρίες στο πρώτο μέρος.

Ότι στερήθηκαν στο ημίχρονο οι «αλεπούδες», το πήραν με το ξεκίνημα του δευτέρου 45λέπτου, με τον Ντάκα να ανοίγει το σκορ στο 46′ και να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

Λίγα λεπτά αργότερα όμως, η Μπράιτον πήρε τα πάνω της και προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, σπαταλώντας αρκετές καλές στιγμές.

Τελικά ο Ντάνι Γουέλμπεκ που είχε περάσει ως αλλαγή λίγα λεπτά πριν, ήταν αυτός που έσωσε την παρτίδα με γκολ στο 82′ χαρίζοντας τον βαθμό στους «γλάρους».

Λέστερ: Σμάιχελ, Αμάρτεϊ, Σογιουντσού, Τόμας, Τζάστιν, Ντούσμπουρι, Τίλεμανς, Λούκμαν(78′ Σουμαρέ), Μάντισον, Μπαρνς(64′ Ολμπράϊτον), Ντάκα(90+2′ Πέρεθ)

Μπράιτον: Σάντσεθ, Μπερν, Γουέμπστερ, Φέλτμαν, Κουκουρέγια, Αλσάτε(62′ Γουέλμπεκ), Μακάλιστερ, Γκρος(62′ Λάμπτεϊ), Μόντερ, Τροσάρντ, Μοπέ