ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ - ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ 1-2: Aνατροπή με «οδηγό» τον Μπακασέτα

H Τραμπζονσπόρ επικράτησε 2-1 της Γαλατάσαραϊ με τον Τάσο Μπακασέτα να πετυχαίνει εντυπωσιακό γκολ

Η Τραμπζονσπόρ «σώθηκε» τα τελευταία λεπτά του ματς κόντρα στην Γαλατάσαραϊ, επικρατώντας 2-1 για την 23η αγωνιστική της Super Lig, με τον Τάσο Μπακασέτα σε ρόλο… ηγέτη!

Oι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό, με τον Αλεξάντρο Τσικαλντάου να ευστοχεί από την άσπρη βούλα. Η νίκη της «τσιμπόμ» ήταν σχεδόν σίγουρη, ωστόσο υπολόγιζε χωρίς τον… Μπακασέτα.

Ο αρχηγός της Εθνικής Ελλάδος ισοφάρισε για την ομάδα του στο 84′, με ένα εντυπωσιακό σουτ. Ωστόσο, η ανατροπή ήρθε στο 90′, όταν ένα λάθος στην άμυνα της Γαλατά έδωσε την ευκαιρία στον Έντιν Βίστσα να σουτάρει μακριά από την περιοχή και να διαμορφώσει το τελικό 2-1 υπέρ της πρωτοπόρου Τραμπζονσπόρ.