ΚΟΠΑ ΑΦΡΙΚΑ: Δύσκολη πρόκριση για τη Γκάμπια απέναντι στην Γουινέα - Επιστρέφει στον Ολυμπιακό ο Αγκιμπού Καμαρά

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Γουινέα, από τη Γκάμπια, με τον Αγκιμπού Καμαρά να επιστρέφει στην Ελλάδα και τον Ολυμπιακό.

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου εθνών Αφρικής προκρίθηκε η Γκάμπια, μετά τη νίκη της απέναντι στην Γουινέα του Αγκιμπού Καμαρά.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι, πήραν μια δύσκολη πρόκριση, σε μια κλειστή αναμέτρηση, με γκολ του Μπάροου στο 71ο λεπτό, ενώ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης έμειναν και με παίκτη λιγότερα, μετά την αποβολή του Νιέ, με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 87’.

Στους «8» της διοργάνωσης θα βρουν τον νικητή του ζευγαριού, Καμερούν – Κομόρες, με τους γηπεδούχους τόσο τυπικά όσο και στην διοργάνωση, να είναι το φαβορί της αναμέτρησης.

Μετά τον Ονιεκουρού επιστρέφει και ο Αγκιμπού Καμαρά

Η αναμέτρηση αυτή δεν πήγε όπως θα την ήθελε ο Αγκιμπού Καμαρά, με τον νεαρό ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού να επιστρέφει στην ενδεκάδα, μετά τον τραυματισμό του στο πρώτο ματς και να αγωνίζεται μέχρι το 76ο λεπτό.

Τα νέα αυτά όμως για τον Ολυμπιακό είναι θετικά, καθώς μετά την επιστροφή του Χένρι Ονιεκουρού, επιστρέφει και ο Αγκιμπού Καμαρά, ένα από τα βασικά γρανάζια του Πέδρο Μαρτίνς τη φετινή σεζόν.

Ενώ το ίδιο δρομολόγιο αναμένεται να κάνει ένας ακόμη ερυθρόλευκος, καθώς στις αυριανές αναμετρήσεις, κοντράρονται Σενεγάλη με Πράσινο Ακρωτήρι, ή αλλιώς Παπέ Σισέ, εναντίων Γκάρι Ροντρίγκες.