ΛΑMIA: Όταν ένα πεντάλεπτο είναι αρκετό για τον Μανούσο...

Mέσα σε μόλις πέντε λεπτά ο Γιώργος Μανούσος πέτυχε δύο τέρματα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 κόντρα στον ΟΦΗ

Η Λαμία επικράτησε του ΟΦΗ 2-1 για την 20η αγωνιστική της Super League, με τον Γιώργο Μανούσο να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν πίσω στο σκορ, ωστόσο η αλλαγή του 34χρονου επιθετικού αποδείχτηκε «χρυσή». Στο 81′, μετά από ακυρωθέν γκολ των Κρητικών, ο Αραμπούλι έκανε τρομερό γύρισμα από αριστερά, με τον Μανούσο να κάνει πλασέ μέσα από την περιοχή για το 1-1.

Μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο Μανούσος διπλασίασε τα τέρματά του, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Καμάου έκανε κακό γύρισμα, με τον επιθετικό της Λαμίας να μην χάνει την… ευκαιρία και αφού «έσκαψε» την μπάλα έκανε το 2-1.