ΡΟΔΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β' 0-0: Νέα γκέλα των «πρασίνων» στο νησί των... Ιπποτών

Ο Παναθηνϊκός Β’ δεν μπόρεσε να κερδίσει στην Ρόδο κλείνοντας έναν μήνα χωρίς διπλό κι έμεινε στο 0-0 με την τοπική ομάδα για την 16η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Ο Παναθηνϊκός Β’ δεν μπόρεσε να κερδίσει στην Ρόδο κλείνοντας έναν μήνα χωρίς διπλό κι έμεινε στο 0-0 με την τοπική ομάδα για την 16η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2. Οι «πράσινοι» έπεσαν έτσι στην 9η θέση με 18 βαθμούς, με την Ρόδο να μένει στην 11η θέση με 16 βαθμούς.

Ο Παναθηναϊκός Β’ ήταν η καλύτερη ομάδα στο πρώτο μέρος έχοντας την κατοχή και δημιουργώντας κάποιες ευκαιρίες, με κορυφαία την διπλή ευκαιρία του Αθανασακόπουλου προς το τέλος του δεύτερου μέρους. Οι Ροδίτες είχαν κι αυτοί τις στιγμές τους, αν και λίγες, όμως την μια φορά που χρειάστηκε ο Ξενόπουλος ήταν εκεί για να προστατέψει την εστία του.

Στο δεύτερο μέρος οι «πράσινοι» συνεχίσαν να έχουν τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι χάνοντας την πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Μαραθωνίτης αστόχησε σε τετ α τετ και λίγα λεπτά αργότερα ο Σιδεράς έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Θεοδωράκη. Η βροχή που ξέσπασε έριξε τον ρυθμό του αγώνα.

Ως αποτέλεσμα αυτού οι φάσεις που δημιουργήθηκαν ήταν ελάχιστες, με το «τριφύλλι» να έχει και πάλι τον πρώτο λόγο χάνοντας μία ευκαιρία με τον Κρυπαράκο στο 82ο λεπτό και μία ακόμη μεγαλύτερη στο 86ο λεπτό.

Το σκορ, λοιπόν, δεν άλλαξε, παρ’ ότι οι Ροδίτες έμειναν και με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις του αγώνα εξαιτίας της αποβολής του Σουλάι με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το φινάλε.

Ρόδος (Αντωνίου): Θεοδωράκης, Σάαντο, Καψάλης, Μαρτσάκης, Μακρόφκσι (25′ λ.τ Καραγεώργης), Μάρκοβιτς (56′ Χύσι), Μίγγος (56′ Σουλάι), Τσάβες, Σταματελόπουλος, Αδαμάκης (70′ Βουργουντζής), Παπάζογλου.

Παναθηναϊκός Β (Βάθκεθ): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Θεοχάρης, Κούτσιας, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Μαραθωνίτης (75′ Κρυπαράκος), Τσιριγώτης, Ηλιάδης (75′ Καρβούνης).