SUPER LEAGUE 2 - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Συνεχίζει να... καλπάζει η Καλλιθέα

SUPER LEAGUE 2 – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Με τα εξ’ αναβολής παιχνίδια από την 11η και τη 12η αγωνιστική συνεχίστηκε ο Νότιος όμιλος της Super League 2.

Η Καλλιθέα συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία, επικρατώντας και της Ρόδου με 1-0 κεφαλιά του Κυνηγόπουολου από το 20ο λεπτό, μένοντας έτσι στο κυνήγι του Λεβαδειακού, που ναι μεν έχει έναν πόντο πίσω αλλά μένει με δύο παιχνίδια λιγότερα.

Το πέναλτι του Ντοριβάλ άνοιξε το σκορ για την Κηφισιά στο 31ο λεπτό, απλοποιώντας την υπόθεση νίκης απέναντι στον προτελευταίο της βαθμολογίας Ηρόδοτο. Το δεύτερο γκολ ήρθε από την κεφαλιά του Καλλέργη στο 71ο λεπτό!

Με πέναλτι ήρθε και η νίκη του Αστέρα Βλαχιώτη απέναντι στον Διαγόρα. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε αρχικά με την εύστοχη εκτέλεση του Σοκολάροφ στο 52′ και έπειτα στο 70′ με το γκολ του Φλένσμπουργκ

Εύκολο ήταν το απόγευμα για τον ΟΦ Ιεράπετρας που επικράτησε με 4-1 του Καραϊσκάκη Άρτας, ο οποίος μένει στη ζώνη του υποβιβασμού. Το σκορ άνοιξε στο 2′ με πέναλτι του Μεσσιδόρο, ακολούθησαν δύο γκολ του Νεκούλ στο 5′ και το 14′, με τον Αντερέγκεν να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση στο 58′. Ο Κλιγγόπουλος μείωσε στο 65′ για τους φιλοξενούμενους, πετυχαίνοντας το γκολ της τιμής. Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 90+4′ και πάλι με τον Αντερέγκεν.

Στο 0-0 κόλλησαν Εργοτέλης και Χανιά, στο ντέρμπι της Κρήτης, με τον Σαρρή να χάνει τρομερή ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 79′, σημαδεύοντας το δοκάρι.

Στο φινάλε της εξάδας των παιχνιδιών, το Αιγάλεω είδε τον Λουκίνα να… πυροβολεί στην έδρα του. Δύο γκολ του επιθετικού της Καλαμάτας διαμόρφωσαν το 0-2 στο 28′ και το 40′, για να μειώσει ο Αρναρέλλης στο 77′ σε 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ!