SUPER LEAGUE 2 - ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Κοντά στην κορυφή η ΑΕΛ, τέταρτη σερί νίκη η Καρδίτσα

SUPER LEAGUE 2 ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Στους εξ αναβολής αγώνες του Βορείου ομίλου στην Super League 2, η ΑΕΛ βρίσκεται μία ανάσα από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μετά τη νίκη της με 3-0 επί της Καβάλας, ενώ η Καρδίτσα επικράτησε του Πανσερραϊκού με 1-0.

Η ΑΕΛ είχε ένα εύκολο απόγευμα, καθώς επικράτησε της Καβάλας με 3-0. Τον… χορό των τερμάτων για την ΑΕΛ τον άνοιξε ο Ακούνια στο 28ο λεπτό, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται σε αυτό το σκορ, αλλά στο δεύτερο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους. Ο Ηλιάδης στο 68′ με κεφαλιά έκανε το 2-0, για να έρθει στο 81′ ο Τσουμάνης και να γράψει το τελικό 3-0.

Από εκεί και πέρα η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε σχετικά δύσκολα τον Πανσερραϊκό, με 1-0 χάρη σε γκολ του Πολίτη στο 22ο λεπτό. Η Καρδίτσα με αυτήν την νίκη έφτασε τις 4 σερί και ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα Τρίκαλα πήραν τη νίκη με… buzzer beater του επί του Αλμωπού Αριδαίας, ο Απόλλων Λάρισας πήρε μία σημαντική νίκη με 2-1 επί του Θεσπρωτού, ο Πιερικός με τον Ηρακλή/Τριγλία ήρθαν ισόπαλοι με 2-2, ενώ ο ΠΑΟΚ Β’ και ο Ολυμπιακός Β’ ήρθαν ισοπαλία με την Νίκη Βόλου (2-2) και την Ξάνθη (1-1) αντίστοιχα.