ΠΑΟΚ Β - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 2-2: Όρθιοι στο 94' οι Βολιώτες!

Ο ΠΑΟΚ Β προηγήθηκε με 2-0 αλλά η νίκη Βόλου έφτασε στο 94′ στην ισοφάριση

ΠΑΟΚ Β και Νίκη Βόλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, με τους «κυανόλευκους» να ισοφαρίζουν στο 94′ και να φεύγουν από τη Θεσσαλονίκη μεε τον βαθμό! Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση. Με τη συμπλήρωση 21 λεπτών ο ΠΑΟΚ είχε καταφέρει να έχει πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων, αξιοποιώντας το δυναμικό ξεκίνημα. Στο 11′ ο Τάχατος ανατράπηκε από τον Ανδρέου εντός περιοχής, γεγονός που έφερε τον καταλογισμό πέναλτι για τον «Δικέφαλο του Βορρά». Ο Κούτσιας ευστόχησε στην εκτέλεση, στο 13′, και έκανε το 1-0. Στο 21′, ο Τζίμας εκμεταλλεύτηκε το κακό γύρισμα του Αλιακίδη στον Μπάγιτς, έγινε κάτοχος της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυ για το 2-0. Στο 30′ η Νίκη Βόλου είχε δοκάρι με τον Παναγιωτίδη, ο οποίος έκλεψε τη μπάλα από τον Κούτσια, που πήγε να βγει εκτός περιοχής με ντρίμπλα. Η Νίκη Βόλου έδειξε βελτιωμένη στο δεύτερο ημίχρονο και στο 54′ μείωσε  σε 2-1 με πλασέ του Τζιώρα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο σκόρερ της Νίκης έχασε ευκαιρία να ισοφαρίσει, με τη μπάλα να φεύγει άουτ μετά από κεφαλιά. Στο 94′ η Νίκη Βόλου βρήκε το δεύτερο γκολ που έψαχνε, με σκόρερ τον Παναγιωτίδη, ο οποίο έγραψε το τελικό 2-2.

ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Τάχατος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας, Μελετίδης, Τσοπούρογλου, Κούτσιας (61΄Πανίδης), Τζίμας.

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Πάνος, Αθανασίου, Ανδρέου (36′ Τσουκαλάς), Γρομητσάρης, Αλιατίδης, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Μέτσε, Κάσσος και Βλαχομήτρος.